top of page
_MG_3153-Edit.jpg

KANT

Linearna półka

z litego drewna dębowego dla Borcas

Półka została zaprojektowana w taki sposób, aby odnalazła się idealnie wśród innych minimalistycznych mebli oraz we wnętrzach nowoczesnych, gdzie linearność i kąty proste to podstawa aranżacji.

Design: Wojciech Mierzwa, 2020

Producent: borcas

“Utrzymując charakter marki borcas opracowaliśmy minimalistyczną formę półki z estetycznym, ukrytym mocowaniem. Oszczędna w formie ale dająca nieograniczone możliwości kompozycyjne. Może wystąpić na ścianie w postaci linearnego szeregu, rozstrzelonej grupy półek lub pojedynczo dając funkcjonalny estetyczny akcent we wnętrzu.”

Wojciech Mierzwa, 2020

_MG_3419-Edit.jpg
_MG_3387-Edit.jpg

Piękno w kawałku drewna

Nadaliśmy jej kształt podkreślający nie tylko to co na niej leży. To forma eksponująca usłojenie drewna. Dębowa deska to kolor i rysunek.

_MG_3442-Edit.jpg

Narzędzie kompozycji

Dzięki systemowi łatwego montażu możemy posługiwać się Kantem jak narzędziem w budowaniu kompozycji. To specjalnie z myślą o potrzebach architektów wnętrz.

KANT

Łączenie ich odkrywa przed Tobą wachlarz możliwości. Co więcej sprytne, niewidoczne mocowanie do ściany skupia naszą uwagę wyłącznie na półce i estetyce jej wykonania, a także dbałości o szczegół. Łatwy montaż i duża nośność sprawi, że będzie pomocna nie tylko w domowej biblioteczce, ale również w biurze.

 

:KANT: To nie tylko kant w języku polskim. W językach skandynawskich (Duński, Norweski, Szwedzki) to słowo oznacza ostrze. To właśnie załamanie krawędzi blisko ostrza lub kraniec dobrej linijki może przypominać naszą półkę. KANT to linearność, horyzontalny układ szeregu półek i minimalizm formy. Jest to obiekt podkreślający, ale nie dominujący.

Design: Wojciech Mierzwa, (metafor), 2020

Zdjęcia: borcas.eu

Producent: borcas

bottom of page