O nas

,,Przedmioty mają na nas dużą siłę oddziaływania. To z nimi się identyfikujemy. Nimi otaczamy. Wypełniając przestrzenie stanowią o Nas. Materia, z której są wykonane, potrzebuje funkcjonalnej formy nadanej przez człowieka.​"

  Metafor jest młodym, kielecko-gdyńskim studiem projektowo-konstrukcyjnym, powstałym latem 2014. Osoby stojące za studiem projektowym o nazwie Metafor to Marcin Juszczyk, doświadczony konstruktor i dyrektor produkcji, osoba obdarzona niebywałym zmysłem inżynierskim oraz projektant form przemysłowych, designer Wojciech Mierzwa

Studio blisko współpracuje z szeroko pojętym przemysłem, skąd bierze swoją genezę. Współpraca z producentami to praca na rzecz odbiorcy finalnego. Nie może odbywać się z dala od miejsca gdzie produkt bierze swój początek. Końcowy efekt to wynik pracy interdyscyplinarnego zespołu tworzonego pod kątem realizowanego projektu. Studio zapewnia profesjonalne wsparcie techniczne podczas realizacji projektów i ich optymalizację pod kątem produkcji. W centrum uwagi stawiamy użytkownika, który musi być traktowany indywidualnie. Wyjątkowo.

  Na przestrzeni kilku lat działalności studio wyspecjalizowało się w projektowaniu urządzeń grzewczych realizowanych przede wszystkim na potrzeby polskich producentów takich jak DEFRO i SAS - liderów branży. Wojciech Mierzwa i Marcin Juszczyk w swoim doświadczeniu mają również projekty urządzeń i kierownictwo artystyczne dla włoskiej marki piecyków i kotłów pelletowych o nazwie Nebiolo / MZ (www.mz-stoves.com). Mocną stroną studia jest sprawne rozwiązywanie zagadnień produkcyjno-technologicznych w procesie projektowym.

BIO

WOJCIECH MIERZWA / projektant form przemysłowych / właściciel

ur. 1989.07.27 / Starachowice
obcenie mieszka w Gdyni

WYKSZTAŁCENIE

Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej 
Wzornictwo przemysłowe

SEAMK Seinäjoen Ammattikorkeakoulu

projektowanie mebla / wzornictwo

(Finlandia)

projektant urządzeń

projektant mebli
projektant urządzeń grzewczych
projektant AGD
projektant wystaw
brand manager
kierownik projektów

BIO

MARCIN JUSZCZYK / konstruktor, projektant, technolog, współzałożyciel

ur. 1981.08.25 / Kielce

WYKSZTAŁCENIE

Politechnika Świętokrzyska – Technologie Laserowe i plazmowe

(Kielce / Polska)

konstruktor urządzeń

konstruktor mebli
projektant i konstruktor urządzeń grzewczych
konstruktor i projektant AGD
technolog produkcji

doświadczony kierownik wydziału i kierownik

produkcji w przedsiębiorstwach o charakterze

produkcyjnym 

Pracowaliśmy m.in. z:

wo.mierzwa@metafor.pl |  Tel: +48535887112

© 2018 by Wojciech Mierzwa / Metafor